DekoIdeja  
Kontakti
Interešu izglītības centrs "Deko Ideja"
Adrese: Dzirnavu 100, Rīga, LV-1050
Telefons: 26195496 (Jeļena); 29613555 (Ina)
Papildinformācija:
Pie ēkas ir maksas autostāvvietas.
Seko mums
 
Par mums. Pasniedzēji   Jeļena Onufrijeva

Jeļena Onufrijeva,
Latvijas Rokdarbu skolas "DekoIdeja" vadītāja,
Latvijas Amatniecības kameras Pērļu Vērēju biedrības priekšsēdētāja
,
pasniedzēja Rokdarbu skolā "DekoIdeja"


Kontakti:
Tel.: 26195496
info@dekoideja.lv
onu_lena@inbox.lv
facebook.com/jelena.onufrijeva

Pasniedz šādas mācību programmas:

"One Stroke", virsmu apgleznošanas tehnika

Pērļošana

Zīda apgleznošana

Rotaslietu izgatavošana

Viedošana no polimērmāla (plastikas) un "aukstā porcelāna"

"Saldo" konfekšu pušķu veidošanaVeidošana no polimērmāla/ polimēra plastikas

Lai apgūtu veidošanas māku, nav obligāti jāpabeidz mākslas skola vai jābūt neparasti talantīgam. Strādājot ar polimērmāla vai plastikas masu, pats radošais process jums sagadās daudz patīkamu brīžu, tieši tādēļ, ka veidošanai netiks izmantots parasts māls. Polimērmāls pēc savas būtības ir ļoti pakļāvīgs materiāls, viegli veidojams materiāls, no kura iespējams veidot īstus šedevrus: kulonus, rokassprādzes, gredzenus, kaklarotas, dažādus dekoratīvus elementus, lelles un daudz ko citu. Plastiku var veltnēt ar speciālu akrila veltnīti vai mehāniskās veltnēšanas Pasta-mašīnas palīdzību. (Starp citu, uz jautājumu, kur Rīgā vai Latvijā šādu ierīci var iegādāties? Atbildam: Rīgā, veikalā HobbySet Dzirnavu ielā 100). Polimērmāls un plastika pieejami dažādās krāsās un nokrāsās, ir arī caurspīdīgs (Premo Sculpey Translucent) un puscaurspīdīgs (Premo Sculpey Frost). Ļoti skaisti izskatās veidojumi, kuros izmantots zelta vai sudraba krāsas polimērmāls. Perlamutra krāsu polimērmālu izmantošana rotu detaļu izgatavošanā sniedz pārsteidzošu un efektīgu rezultātu. Gatavos polimērmāla vai plastikas veidojumus ir nepieciešams apdedzināt. To var darīt parastajā cepeškrāsnī, kas atrodama ikvienā mājā. Nodarbībās izgatavotos izstrādājumus var apdedzināt pie mums uz vietas un bez atsevišķas samaksas. Kādā temperatūrā veicama polimērmāla apdedzināšana? Cik ilgi notiek apdedzināšana? Tas ir atkarīgs no plastikas veida. Polimērmāls Premo Sculpey jāapdedzina 130 grādu temperatūrā, bet plastika Pardo Jewellery Clay jāapdedzina 120 grādu temperatūrā. Apdedzināšanas ilgums atkarīgs no izstrādājuma biezuma. Pēc apdedzināšanas polimērmāls kļūst ciets, elastīgs, izturīgs un vizuāli atgādina plastmasu.

Kā strādāt ar polimērmālu? Pastāv daudz un dažādas tehnikas. Strādājot ar plastiku, ir iespējams imitēt praktiski jebkuru citu materiālu: koku, audumu, adījumu, ziloņkaulu, stiklu, porcelānu, mālu, gandrīz visus mākslīgos akmeņus. Pirms darba uzsākšanas polimērmālu nepieciešams rokās kārtīgi izmīcīt, lai tas kļūtu mīksts un plastisks.

Nodarbībās jūs uzzināsiet, kā izveidot krāsu pārejas ar rokām, kā sapludināt divus vai pat vairākus toņus, izmantojot mehānisko veltnēšanas Pasta-mašīnu, kā izgatavot vienāda izmēra pērles, kā strādāt ar šķidro polimērplastiku (Translucent Liquid Sculpey), kā sastiprināt jau apdedzinātu ar vēl neapdedzinātu izstrādājumu no plastikas (Sculpey Bake&Bond), kā pareizi uzglabāt plastikas masu un jau gatavos, apdedzinātos izstrādājumus, kā pārnest attēlus, zīmējumus vai fotogrāfijas uz polimērmāla virsmas, kas ir akvareļtehnika un kā to pielietot polimērmāla pērļu izgatavošanai, kā izmantot lapiņzeltu (zeltījuma pārslas, potāls) polimērmāla apstrādē.

Sarežģītākus un neparasti skaistus izstrādājumus var veidot izmantojot caning (niedre, desa) tehniku, kura vēl var dēvēt par millefiori (no itāļu val. “milli”- tūkstotis, “fiori” ziedi) tehniku. Tā ir sena no itāļu stikla meistariem aizgūta tehnika. Līdzīgi kā viņi no stikla arī no plastikas masas var izgatavot īstus un smalkus mākslas darbus. Kā panākt vēlamo zīmējumu, kā izveidot visā garumā vienādas “desiņas”, kā pareizi saspiest tās kopā, kā izveidot skaistu kaleidoskopa rakstu, kā aplīmēt pērles- to visu var uzzināt un iemācīties mūsu piedāvātajās nodarbībās. Te jūs redzēsiet arī, kā veidojami abstrakti zīmējumi, izmantojot mokume-gane (Mokume Gane) vai mika- šift (Mika Shift) tehnikas un kā izmantojamas dažādas faktūras, spiedogi un tekstūrplāksnes rotaslietu izgatavošanai.

Noslēgumā izstrādājumu apstrādei noteikti tiek izmantotas lakas. Vadoties no vēlamā efekta, tiek izmantotas dažādas lakas. Ja jāiegūst spīdīga virsma, tad tiek izmantota spīdīga laka (Sculpey Studio Glossy Glaze), ja nepieciešama matēta virsma, tad tiek izmantota laka ar matējuma efektu (Sculpey Studio Satin Glaze).